Şub 22

Red Faction: Guerrilla Full İndir Download

Oyun Adı : Red Faction: Guerrilla
Oyunun Sürüm Adı : RELOADED
Oyunun Çıkış Tarihi : 15 Eylül 2009
Oyun Türü : Aksiyon (FPS)
Dosya Türü : İSO [Sanal sürücülü oyunları açmak için tıklayınız]
Dosya Boyutu : 7.11 [8 PART]
Oyun Dili : İngilizce
Rar Şifresi : www.ahmetturan.org [Klavyeden Elle Yazınız]
Crack : İçinde Mevcuttur.
Oyun Puanı : 8.5 / 10

Oyun Hakkında Bilgi
Oyun piyasasının hareketlendiği şu günlerde merakla beklenilen bir oyun daha nihayet raflardaki yerini aldı. Red Faction: Guerilla nihayet çıktı, bizde CyberOyun ekibi olarak boş durmadık, oyunu derhal alıp oynadık ve Cyber okuyucuları için oyunu değerlendirdik. Bakalım Red Faction: Guerilla vaat edilenleri verebilmiş mi, şimdi gelin hep beraber bakalım.

Mars’ta Bir Terörist
Şu dünya üzerinde belki de bu sözcüğe en soğuk yaklaşan milletizdir. Bunda da yerden göğe kadar haklıyız. Terörden en çok canı yanan millet belki de Türk milletidir. Bu yüzden “terörist” lafı geçtiğinde dahi tüylerimiz diken diken olur. Bunların oyunla ne ilgisi var diyenleriniz olabilir. Oyunla olan ilgisi ise aslında Red Faction’un bir terörist grubu olmasıdır. Red Faction oyununu daha önce oynayanlar bilirler. Oynamayanlar için ise şimdi detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağım. İsterseniz önce ilk iki oyunun konusu ve gelişimi ile incelememize başlayalım. Zira Red Faction: Guerilla’nın senaryosunu bu şekilde daha iyi kavrayabilirsiniz.
Sene 2200 lü yıllar. Artık dünyadaki yeraltı kaynakları tükenme noktasına gelmiştir. Bu yüzden insanlar Mars’ta yeni kaynaklar olduğunu keşfedip orayı insanlar için yaşanır hale getirmişler ve oraya çalışmak üzere insanları göndermişlerdir. Mars’a gönderilen insanlar bir süre sonra orada kendi düzenlerini kurmuşlardır. Nitekim dünyadaki büyük güçler Mars’ta yaşayan insanları zorla maden işlerinde çalıştırmaya başlamışlardır. Tabi bunun sonucunda bir ayrım söz konusu olarak burada yaşayan insanlara zulüm etme aşamasına gelmişlerdir. Bunu hazmedemeyen bazı insanlar “Red Faction” adında bir direniş örgütü kurmuşlar. Örgütün amacı müttefiklerini yenip dünyadaki liderlerle bir takım anlaşmalar yaparak bu zulmü sonlandırmaktır.
İşte Red Faction’un doğuş hikâyesini kısaca böyle özetlememiz mümkündür. Şimdi ise asıl olarak Red Faction: Guerilla oyunumuzun senaryosuna geçelim. Oyundaki karakterimizin adı Alec. Alec Mars’ta yaşayan kardeşini ziyaret için buraya gelir. Tabi ki Alec’in bu sıralar R.F grubu ile hiç bir ilgisi yoktur. Fakat kardeşi Daniel R.F’ın ağır toplarından biridir. Daniel, Alec’i karşılar ve evine götürür. Tabi bu kısımlar oyunda bize bir video eşliğinde veriliyor. Bu videoda gerçekten hoş olmuş. Daniel bizi evine götürürken R.F müttefiklerinin insanlara nasıl zulüm ettiğini falan anlatıyor, zaten o arada müttefik askerlerin sivil halkı nasıl kurşuna dizdiğine de tanıklık etmiş oluyorsunuz. Tabi ki bu durum karakterimiz Alec’in de hoşuna gitmiyor. Sonra Daniel bizden kendisine yardım etmemizi istiyor tabi bu olaylar eşliğinde biz Daniel’in R.F üyesi olduğunu anlıyoruz. Sonra oyununda logosunda yer alan o meşhur çekici elimize alıp Daniel’in bize gösterdiği yeri paramparça ediyoruz. Görevimizi tamamlayıp geri döndüğümüzde ise müttefikimiz olan Earth Defense Force(EDF) kuvvetlerine ait bir araç Daniel’i kurşuna diziyor. Bu olayın şokuyla eve döndüğümüzde askerler bizi de R.F üyesi olmakla suçluyor ve tam bizi öldürecekleri sırada R.F grubundan bir kaç eleman bizi kurtarıyor. Sonrasında R.F kumandanı, “Artık istesen de istemesen de bizden birisin” diyerek bizi R.F grubuna dâhil ediyor. Bu kısımdan sonrada zaten oyun tam anlamıyla başlıyor. Red Faction: Guerilla’nın senaryo girişi bu şekilde diyebilirim. Şimdi ise oyunun işleyişi ve içeriğinden biraz bahsedelim.
Red Faction(R.F) vs Earth Defense Force(EDF)
İlk iki Red Faction oyununu oynayanlar bilirler. Önceki R.F oyunlar FPS tarzı bir oyundu. Red Faction: Guerilla ise TPS tarzı bir oyun. Bu değişikliğin nedeni ise oyuncuların çevresini daha rahat ve daha kolayca görebilmelerini sağlamakmış. Nitekim oyun yapımcıları bu fikirlerinde de bir hayli haklılar. Diğer iki oyuna bakıldığında Red Faction: Guerilla’da çevrenize çok daha kolay bir şekilde hâkim olabiliyorsunuz ve daha rahat şekilde hareket edebiliyorsunuz.
Red Faction: Guerilla aslında serbest oynanış tarzına sahip bir oyun. Yani tek düze bir senaryo üzerinden ilerlemiyorsunuz. Aslında tarz olarak Gta veya Just Cause’yi andırıyor demek bile mümkün. Oyunda görevleri aldığımız bir üs var. Tabi bu ve benzeri üslerden Mars yüzeyinde birden fazla var. İstediğimiz üsse gidip görev alabiliyor veya o üsse sığınabiliyoruz. Görev olarak bize genelde orayı burayı patlat veya şunu bunu öldür gibisinden sıradan görevler veriliyor. Oyunda “tab” tuşuna basarak ulaşabildiğimiz bir haritamız var ve bu haritaya bakarak görevimizi ve nereleri patlatmamız gerektiğini görebiliyoruz. Mars yüzeyinde canımızın istediği gibi dolaşma imkânımız var. Fakat belli bir bölge dışına çıktığımızda ekrana EDF serbest atış bölgesi şeklinde bir yazı geliyor. Yani askerler sizi bu bölgelerde gördüklerinde kafalarına göre ateş edebiliyorlar.

Haritamızda bize verilen yerlerdeki görevleri tamamlayıp tekrar üsse geri dönüyoruz. Ya da istersek R.F ve E.D.F kuvvetleri arasında bir çatışma bölgesi varsa oraya giderek bu çatışmalara katılabiliyoruz. Ben haritanızda böyle bir çatışma işareti gördüğünüzde mutlaka katılmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu çatışmalar gerçekten çok zevkli oluyor. Ekranın sağ üst köşesinde iki tarafında asker sayılarını belirten bir gösterge bulunuyor, böylece kimin zafere daha yakın olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Oyunun başladığında çatışmalar 7 ye 5 kişi gibi sayılardayken oyunun ilerleyen safhalarında bu sayılar kat ve kat artış gösteriyor. Eğer canınız savaş istiyorsa ve haritanızda hiç çatışma ibaresi yoksa kendinizde bir çatışma ortamı yaratabiliyorsunuz. Nasıl mı? Hemen sizlere bunu da anlatayım. Mesela bir göreve gidiyorsunuz. Bizim bir aranma seviyemiz var. Bu aranma seviyesi kırmızıya dönüştüğünde bütün EDF başınıza üşüşüyor. Siz bu aranma seviyesini kırmızıya çevirip size en yakın olan üsse kaçtığınızda EDF üyeleri de peşinizden geliyor ve RF üyeleri ile müttefikleriniz arasında bir çatışma başlıyor.
2212 Model Mars Yapımı Araçlar
Red Faction: Guerilla’yı Gta’ya benzetmemin en önemli sebeplerinden biride gördüğümüz her aracı keyfimizce kullanabiliyor olmamız. Üstelik araç kontrolleri de o kadar kötü değil. Her ne kadar araç çeşitliliği Gta’daki kadar fazla olmasa bile akmasa da damlıyor. Araç tasarımları ise biraz daha modern olabilirdi. Yıllar almış başını gitmiş ama araçlar hala aynı. Bu yönden yapımcılar biraz daha geniş düşünebilirlerdi. Bunun haricinde bana göre araç kullanmada herhangi bir sıkıntıda zaten yok.

Oyundaki teknolojik donanıma girmişken iyisi mi silahlardan da biraz bahsedelim. Red Faction: Guerilla’da öyle uçuk bir silaha ben rastlamadım. Yani şuan gerçek hayatta bildiğimiz silahları biraz değiştirerek oyuna uyarlamışlar. Bildiğimiz pistol tabanca, makinalı tüfek, pompalı tüfek. Öyle aman aman ışıklar saçan nötron pozitron topları atan silahlarımız ne yazık ki yok. R.F yapımcıları anlaşılan gelecekte silahlanmanın bu düzeylerde kalacağını düşünmüşler. Fakat sonuçta bu bir oyun ve oyuncularda böyle değişik silahları kullanmak istiyorlar. Wolfenstein’da bile sene 1900’lü yıllar olmasına karşın elimizde mavi ışık saçıp milleti toz eden silahlar vardı. Eee doğal olarak sene 2200 küsur olunca insanın beklentileri de taramalı tüfekten daha değişik bir şeyler oluyor. Benim bu silahlar arasında en çok hoşuma giden el bombası oldu. Bombamız attığımız yere yapışabilme özelliğine sahip ve bombayı istediğimiz zaman patlatabiliyoruz. Bu süre tamamen bize bırakılmış. Tabi bu modern (en azından bomba modern:)) silahların yanında bir de olmazsa olmazımız olan kocaman çekicimiz var. Bu çekicimizle de istediğimiz yeri yerle bir edebiliyoruz. Eee nede olsa maden işçisiyiz bir hayli kas gücümüz var. Şimdi bu yerle bir etme olayını biraz açalım ve oyundaki çevreyle olan ilişkimizi de bir gözden geçirelim.
Vur, Kır, Parçala
Red Faction: Guerilla’da fizik motoru olarak birçok oyuncunun ismine aşina olduğu Havok Fizik Motoru kullanılmış. Tabi bilindiği üzere Havok her sene geliştirilen, üzerine artıları eklenen bir motor. Yukarıda da bahsettiğim gibi oyunda kocaman bir çekice sahibiz ve bize verilen birçok görevde yakıp yıkmak üzerine kurulu görevler. Eee hal böyle olunca oyundan da fiziksel anlamda beklentilerimiz artıyor. Diyebilirim ki Red Faction: Guerilla bu beklentileri karşılamayı başarmış. Bir yere çekicinizi vurduğunuzda ya da bomba atıp patlattığınızda o yerin yıkılması kopan taşların yerlerde sekmesi vs. gerçekten çok hoş olmuş. Bu yüzdende çekicinizle bir yerleri parçalamak size büyük bir keyif verecektir. Çünkü size böylesine bir fizik olayını sunabilecek oyun sayısı çok az. Ayrıca evlerin, yapıların yanı sıra araçlardaki hasar modellemeleri de gayet güzel olmuş. Bu noktada gözüme batan tek eksiklik ise, mesela bir düşman askerini öldürdüğünüzde gidip koca çekici cesede vurduğunuzda hiç bir hasar oluşmaması çok saçma olmuş. Cesedin üzerine bütün mermilerinizi boşaltsanız dahi tek bir çizik bile oluşmuyor. Bu da Red Faction: Guerilla için bir eksi diyebilirim.
Oyundaki Ekstralar ve Genel Görüş
Oyunda askerleri öldürdüğünüzde ve araçları parçaladığınızda yere mavi parlak materyaller saçılıyor. Bu materyalleri toplayarak bir puan kazanıyorsunuz. Sonra haritada sağlık simgesine giderek oradan bu topladığınız puan karşılığında silahlarınızı upgrade edebiliyorsunuz. Cephanenizi de öldürdüğünüz bu askerlerden ya da R.F üslerindeki cephane dolaplarından temin edebiliyorsunuz. Oyunda bunun dışında ekstra bir olay gelmiyor. Bir eksiğim varsa da maruz görün.

Son olarak oyun hakkında genel bir görüş bildirecek olursam Red Faction: Guerilla’nın fizik olayı benim çok çok hoşuma gitti. Oyunun grafik ve atmosferi de gayet güzel. Kızıl gezegen Mars oyuna gayet iyi aktarılmış. Oyun size yansıttığı atmosferi ile kendinizi Mars’ta hissettirebiliyor. Müziklere de değinmek gerekirse, genel olarak arka fonda pek müzik olmuyor. Zaman zaman slow tarzda müzikler devreye giriyor. Bir çatışma esnasında ise hafif olarak hareketli bir müzik sizlere eşlik ediyor. Ses olayında dikkatimi çeken bir şey ise, mesela bir çatışmada karakterinizi nereye çevirirseniz size gelen mermi sesleri de ona göre değişiklik gösteriyor. Yani sabit bir ses sistemi yok. Bu da Red Faction: Guerilla için artılardan biri oluyor.


Oyunu Direk indir

Eğer Gta tarzı oyunları seviyorsanız Red Faction: Guerilla’yı oynamanızı şiddetle tavsiye ederim. Unutmayın… Herkes oyun oynar!
Sistem Gereksinimleri
Minimum:
Sistem: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.0 GHz Dual-Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2)
Hafıza: 1 GB RAM / 15 GB of Hard Drive space
Ekran Kartı : 128 MB 3D Video Card /Shader Model 3.0 destekli (Nvidia GeForce 7600/ATI Radeon X1300)

Önerilen:
Sistem :  DirectX 10 için Windows Vista/7
İşlemci : 3.2 GHz Dual-Core Processor (Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon X2)
Hafıza: 2 GB RAM / 15 GB of Hard Drive space
Ekran Kartı : 256 MB 3D ekran kartı /Shader Model 3.0  destekli(Nvidia GeForce 8800/ATI Radeon HD3850)

Turbobit Linkleri
http://linkler.us/p/824c107833
Letitbit Linkleri
http://linkler.us/p/7d252055ff
Oyun Görüntüleri
Oyun Videoları

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Ahmet Turan-Mustafa.$Atza1mustafa24DoHaVO Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
tavas20
Üye
tavas20

admin resimler gözükmüyor image us kendine rakip görmeyince sitemini değiştirmiş image us bırak artık resimleri ordan upload yapma başka sitelerden yap üyeliksiz olanlardan

DoHaVO
Üye

Ahmet abi resimler gözükmüyor :/

mustafa24
Üye
mustafa24

sağol ahmet abi indiriyorum

Atza1
Ziyaretçi
Atza1

beyler ben arkadasımdan usb ıle setupsız yukledım de program fılesdakı dosyaları unuttum tabıkıde arkadasdanda alamıyorum C:\Program Files (x86)\Volition Inc\Red Faction Guerrilla\ dosyasının ıcındekılerını paylasırmısınız???

atza1
Ziyaretçi
atza1

ahmet abı yardım!!!

-Mustafa.$
Ziyaretçi
-Mustafa.$

atza öle bi saçmaladınki inanamıyorum :)

yenisini indir kurtul kimse öyle paylaşamaz

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,